<<  Airsoft  Club  Ełk  >>  
AK-47  
Home Nowości Drużyna Uzbrojenie Zasoby Kontakt  
Airsoftowy Klub w Ełku,  Mazury, Polska  

Home

 

AK-47 to broń rozpoznawana w każdym zakątku świata. Ergonomia karabinka z pewnością już  ustępuje nowocześniejszym konstrukcjom jak Steyr AUG czy G36, ale nadal jest to skuteczne narzędzie do walki i ma swój niepowtarzalny styl. Replika wykonana przez Tokyo Marui, prezentuje się bardzo realistycznie, szczególnie po założeniu drewnianych elementów od prawdziwego Kałacha.

Karabinek można spotkać w kilku wersjach:

AK-47 - model z kolbą stałą, kolba i okładziny z tworzywa imitującego drewno

AK-47S - model z kolbą składaną, okładziny z tworzywa imitującego drewno

AK-47 B-Specnaz - model skrócony, kolba i okładziny z czarnego tworzywa, omówiony osobno tutaj

Replika AK-47 jest bardzo niezawodna, podobnie jak ostry oryginał - Pik w ciągu kilku lat eksploatacji nie miał ani razu problemów technicznych! Karabinek airsoftowy strzela znakomicie, ma duży zasięg i dobre skupienie. Pojemny magazynek low-cap (70 kulek) pozwala na wykorzystanie pełnej siły airsoftowego ognia, a dzięki baterii typu Large chowanej w kolbie można zapomnieć o kłopotach z zasilaniem...  Wiele części, w tym magazynek, jest wykonanych z metalu. Przyrządy celownicze są nadzwyczaj wygodne i łatwe do regulacji.

Występujące problemy to luzowanie się niektórych śrubek (konieczność dokręcenia raz w roku) oraz mało stabilna i kłopotliwa kolba w wersji AK-47S.

Oprócz produktu Tokyo Marui na rynku jest dostępna niemal idealna kopia repliki TM produkowana przez chińską firmę CYMA, która cieszy się wzięciem ze względu na sporo niższą cenę (ok. 450 pln).

 

Ostatnia modyfikacja: 11 października, 2006
(C) by Pik&ACE
Serwis sponsorowany przez firmę ElkNet s.c. - Usługi Internetowe