<<  Airsoft  Club  Ełk  >>  
Uzbrojenie  
Home Nowości Drużyna Uzbrojenie Zasoby Kontakt  
Airsoftowy Klub w Ełku,  Mazury, Polska  

Home
AK-47
AK-74
AK-47 Specnaz
AKS-74UN
Colt M4/M15
H&K G36 C
H&K G3 SG1
H&K MP5
Steyr AUG
Thompson
Mini UZI
CZ 75

 

Preferowanym uzbrojeniem przez nasz zespół są karabinki elektryczne AEG (Airsoft Electric Gun), strzelające plastikowymi kulkami o średnicy 6mm i wadze około 0,20 g.  Zabawki te, nazywane przez nas umownie "bronią", są bardzo wiernymi replikami prawdziwego uzbrojenia, z oddaniem własciwej wagi i odtworzeniem wielu części z metalu, tak że odróżnienie prawdziwej broni od repliki airsoftowej jest trudne, nawet z bliska (a czasem nawet po wzieciu w rekę...).

Funkcjonalnie są to wiatrówki, o energii pocisku do około 1 Jul i prawnie nie wymagają żadnej rejestracji czy zezwolenia. Prędkość wylotowa kulki to około 90 m/s. Zasieg skuteczny dochodzi do około 50 metrów. Trafienia zazwyczaj są odczuwalne, ale nie pozostawiają z reguły siniaków. Jedynie trafienia z dośc bliskich dystansów w odsłonięte cześci ciała, jak twarz czy ręce bywają bolesne. Bezwzględnym wymogiem jest ochrona oczu i używanie specjalnych gogli ochronnych.

Jako team przyjęliśmy zasadę, że karabinki nie są upgrejdowane pod względem mocy i w związku z tym strzelamy się sprzętem o fabrycznych osiągach (które są bardzo zbliżone dla większości modeli).

Praktyczne uwagi dotyczące poszczególnych replik można znaleźć na odpowiednich podstronach.

Oprócz broni o napędzie elektrycznym, umożliwiącym strzelanie zarówno ogniem pojedyńczym jak i seriami, w użytku mamy także repliki gazowe (ogien samopowtarzalny) oraz sporadycznie sprężynowe (ogień tylko pojedyńczy).

 

Ostatnia modyfikacja: 11 października, 2006
(C) by Pik&ACE
Serwis sponsorowany przez firmę ElkNet s.c. - Usługi Internetowe